Olga Poleszak – Logopeda Kliniczny

 

dsc_0382

 

Jestem absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie ukończyłam studia o kierunku Pedagogiki oraz Edukacji Dorosłych, dzięki którym uzyskałam podstawy do pracy w charakterze terapeuty. W celu dalszego doskonalenia podjęłam studia logopedyczne na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, gdzie w roku 2014 uzyskałam tytuł Logopedy Klinicznego.
Obecnie w trosce o wysoki standard prowadzonej przeze mnie terapii, w dalszym ciągu podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, kończąc kolejną specjalizację z zakresu neurologopedii (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu). Ponadto uczestniczę w szeregu innych szkoleń i warsztatów poświęconych tematyce logopedycznej, neurorozwojowej oraz pedagogicznej.
Swoje doświadczenie w pracy logopedyczno-pedagogicznej zdobyłam pracując w szkołach podstawowych na stanowisku logopedy oraz podczas licznych praktyk w placówkach opieki zdrowotnej na terenie Wrocławia, poszerzając swoje kompetencje pod okiem uznanych specjalistów w dziedzinie logopedii i wczesnej interwencji logopedycznej. Dodatkowo pracuję w prywatnych gabinetach logopedycznych na terenie Wrocławia.
W trakcie swoich zajęć zajmuję się terapią mowy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, jak również osób dorosłych. Podczas ich prowadzenia łączę pracę terapeutyczną z nieustannym odkrywaniem potencjału twórczego swoich podopiecznych. Każdy, nawet najmniejszy sukces moich pacjentów dostarcza mi wiele radości i zawodowej satysfakcji, motywując mnie do działania. W procesie terapii logopedycznej kieruję się holistycznym podejściem, a metody i techniki pracy zawsze dostosowuję do indywidualnych potrzeb i możliwości rozwojowych pacjenta.